Göğüs Sıkılaştırmak İçin En Etkili 10 Doğal Yol

Göğüs sıkılaştırma için ne yapılmalıdır? Göğüs sıkılaştırma yöntemleri nelerdir? ve Göğüs sarkmasının nedenleri hakkında kapsamlı bir yazı.

Her kadının hayali hayatı boyunca mükemmel görünümlü göğüslere sahip olmaktır. Ama ne yazık ki çoğu durumda bu mümkün olmayabilir. Göğüs sarkması ve esnekliğini kaybetmesi yaşla birlikte gerçekleşen doğal bir süreç olarak bilinir. Bu doğal sürece karşı durmak aslında biraz da sizin elinizde. Yapacağınız egzersizlerden günlük tüketebileceğiniz geniş yelpazedeki taktikler istediğiniz göğüslere sahip olmak ve bunu sürdürmenin önemli anahtarlarıdır. Göğüsün sarkması ya da göğüsün esnekliğini kaybederek şeklinin bozulması birçok kadının kendini zayıf hissetmesi ve karşı cinsin gözünde cazibesinin azaldığı hissini verebilir.

Elbette, ped ya da pamuk veya göğüsleri dolgun gösteren sütyenlerin kullanımı gibi çeşitli hileler yapmak göğüslerinizin olduğundan daha iri görünmesine olanak sağlasa da, bu taktikler çoğu kadın için tatmin edici değildir.

Öncelikle göğüs sıkılaştırma için doğal yolların neler olduğuna geçmeden önce, göğüslerin neden sarktığına dair kısa bilgiler verelim.

Göğüs şeklinin bozulmasının nedenleri nelerdir?

Göğüslerde yağ, bağ dokuları ve süt üretilen bezler bulunur. Göğüsün doğası gereği bu bölgede kas dokusu bulunmamaktadır ve bu nedenle de göğüsler zamanla şeklini kaybederek sarkma eğilimi gösterir. Eğer kadın 40 yaşına geldikten sonra göğüslerinin şeklinde bozukluk ortaya çıkarsa, bunun nedeni yaşa bağlı olmasıdır.

Yapılan araştırmalara göre kadınların, 30’lu yaşların sonlarına geldiğinde cilt gevşemesi ile yaşlanma belirtileri göstermeye başladığı kanıtlanmıştır.

Ayrıca göğüs şeklinin bozulması hamilelik gibi durumlarda da ortaya çıkabilir. Hamilelik sırasında kilo alımı, göğüs bağlarının gerilmesine yol açar ve daha sonra sarkmaya ve esnekliğini kaybetmesine neden olabilir. Hamilelik durumunda sağlıklı bir kilo alımı ise göğüs şeklinde bozulma sorununu en aza indirebilir.

Göğüs şeklinin bozukluğunun diğer faktörleri ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Menopoz
 • Çok büyük ya da iri göğüslere sahip olma
 • Hızlı kilo kaybı veya alımı
 • Yorucu egzersizler yapma
 • Beslenme yetersizliği
 • Sigara kullanımı
 • Genetik faktör
 • Yaş
 • Aşırı bronzlaşma
 • Kalitesiz ve gevşek sütyen kullanımı
 • Meme kanseri veya tüberküloz
 • Aşırı miktarda nikotin alkol ve gazlı içecek tüketimi

Göğüs sıkılaştırmak için doğal yollar nelerdir?

1- Göğüslerin sıkılaştırılması için önemli ipuçları

Sigara kullanımı göğüslerinizin şeklini bozan önemli nedenlerden biridir. Sigara kullanımının bırakılması göğüslerin sarkmasını ve esnekliğini kaybetmesini engelleyebilir.

Göğüslerinizi sıkılaştırmak için hızlı kilo kaybından veya alımından kaçınınız.

Egzersiz yaparken uzmandan yardım isteyin ve dans gibi aktivitelere katılınız.

Göğüsleriniz için kaliteli ve destekleyici sütyen kullanmak oldukça önemlidir. Kalitesiz ve eski sütyenleri kullanmaktan kaçınınız.

Göğüs sıkılaştırmak için vücudunuzun nemli kalmasına dikkat ediniz.

Sağlıklı bir beslenme diyeti uygulayın ve C vitamini açısından zengin gıdalar diyetinize ekleyerek tüketiniz.

2- Göğüs sıkılaştırmak için egzersiz yöntemlerini deneyin

Göğüs sıkılaştırmak için egzersiz, basit ve oldukça doğal yöntemlerden biridir. Göğüsler kas dokusu içermez, yumuşak ve glandüler dokulardan oluşur. Buna dikkat ederek göğüs altındaki kasları güçlendirmek, göğüs sıkılaştırmak için mükemmel bir yöntemdir. Pectoralis major ve pektoralis minör kaslarını güçlendirmek için egzersiz yöntemlerini uzmanından öğrenerek uygulayınız.

Göğüs sıkılaştırma hareketleri arasında en önemlileri dambıl kaldırmak, şınav çekmek, yay şekli, göğüs presi, yuvarlak itme ve duvar pozisyonunu uygulamaktır. Bu egzersizler nasıl yapıldığına dair bilgileri öğreniniz.

Dikkat!

Egzersiz yaparken spor sütyeni veya destekli aerobik sütyenlerini kullanınız.

3- Optimal ağırlığınızı koruyun

Sık sık kilo alıp veriyorsanız veya sabit bir kiloda kalmakta güçlük çekiyorsanız göğüslerinizin şeklinin bozulması muhtemeldir. Cildiniz özellikle de göğüslerinizin etrafındaki cilt dokusu gerildiğinde elastikiyetini kaybeder. Ayrıca kilo verdiğinizde vücudun diğer bölgelerine kıyasla göğüs bölgenizde hızlı bir şekilde yağ kaybedebilirsiniz.

Göğüslerini sıkılaştırmak istiyorsanız düzenli bir kiloda kalıp optimal ağırlığınızı koruyunuz.

4- Bol su içiniz

Yapılan araştırmalara göre vücuttaki hücrelerin ağırlıklı olarak sudan oluştuğu kanıtlanmıştır. Vücudunuzdaki suyun azalması cilt üzerinde negatif bir etki yapar ve cildinizin büzülmesi ile birlikte donuk olmasına neden olur. Vücudunuzda yeterli su olmadığında cildiniz gerekli nemi koruyamaz, pul pul olması, kuru ve kırışıklık olarak ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle vücudun susuz kalması göğüslerinizin etrafındaki derinin erken yaşlanmasına yol açarak sarkma veya elastikiyetini kaybetmesine yol açar.

Günlük olarak 2-3 litre su tüketmeniz göğüslerinizin sıkılaşmasında oldukça etkilidir.

5- Beslenme ve egzersiz

Göğüs sıkılaştırmanın en önemli unsurlarından birisi beslenme ve egzersiz arasındaki ilişkiye dikkat etmektir. Sağlıklı beslenmeyi her zaman egzersiz ile birlikte uygulayın, çünkü beslenme ve egzersiz birlikte uygulandığında düzensiz bir şekilde kilo vermek imkansız hale gelir. Uygun olmayan ağırlıkları kaldırdığınızda göğüslerinizin elastikiyeti kaybolur. Ayrıca, kısa zamanda hızlı kilo kaybı veya kilo alımı göğüslerinizin sarkmasına ve elastikiyetini kaybetmesine yol açarak sarkmasına zemin hazırlar.

Beslenme yetersizliği göğüslerinizin şeklinin bozulmasına yol açabilir. Protein eksikliği göğüs kaslarının sıkılığını kaybetmesi ile sonuçlanır ve böylece şekli bozulmuş göğüsler ortaya çıkabilir.

Besin değerleri açısından zengin olan protein, vitamin, kalsiyum, mineral, karbonhidrat ve esansiyel yağları içeren gıdaları diyetinize ekleyerek tüketmek oldukça önemlidir.

Diyetinize her gün domates, soğan, havuç, lahana, brokoli, karnabahar ve sarımsak gibi besinleri ekleyerek bol miktarda tüketiniz.

6- Aloe vera ile göğüs sıkılaştırma

Bu şaşırtıcı bitki şekli bozulmuş olan göğüsleri sıkılaştırmaya yardımcı olabilecek doğal özelliklere sahiptir. Aloe veranın içerisinde bulunan antioksidanlar serbest radikallerin neden olduğu hasarı önler ve göğüslerin sıkılaşmasına olanak sağlar.

Göğüslerinizin üzerine aloe vera jelini yaklaşık 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Ardından cildinize sürdüğünüz aloe vera jelini 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkayınız. Göğüslerinizde etkili bir sıkılaşma olmasını istiyorsanız aloe vera jelini haftada dört beş kez tekrarlayınız.

7- Göğüs sıkılaştırmak için bitkisel yağlar

Göğüslerinize hindistancevizi yağı, zeytin veya üzüm çekirdeği yağı gibi bitkisel yağlar ile masaj yaptığınızda göğüs cildinin sıklaştığını ve dokuların onarıldığını fark edeceksiniz.

Etkili bitkisel yağlar arasında badem yağı ve üzüm çekirdeği yağı yer alır. Bu bitkisel yağların her birisi göğüs derisini toparlayıp besler ve göğüslerinizde muhteşem bir sıkılaştırma etkisi sağlar.

Daha etkili sonuçlar elde etmek için iki damla esansiyel yağı bitkisel yağlarla birlikte karıştırıp göğüslerinize dairesel hareketlerle masaj yaparak sürünüz.

8- Uçucu yağlarla masaj

Masaj yapmanın göğüs sıkılaştırmada kilit rol oynadığını söyleyebiliriz. Rezene tohumu yağı, nane yağı, havuç yağı, limon yağı ve selvi yağı gibi uçucu yağlar cilt hücresini gençleştirme özelliğine sahip olduğu için cildinizin esnekliğini geri kazandırır ve göğüslerinizde muhteşem bir sıkılaşma özelliği sağlar.

Göğüslerinizde etkili bir sıkılaşma oluşmasını istiyorsanız, gün boyunca düzenli aralıklarla uçucu yağlardan herhangi birisi ile göğüslerinizin üzerine masaj yaparak sürünüz. Uçucu yağların ciltte tahrişe ve yanmaya neden olabileceği için bu yağları 2 damladan fazla kullanmamaya dikkat ediniz.

9- Yoga

Birçok egzersiz çeşidi gibi yoga da, göğüs sıkılaştırmak için oldukça etkili ve basit yollardan biridir. Göğüslerinizde etkili bir sıkılaşma oluşmasını istiyorsanız yakın çevrenizde yoga uzmanına başvurarak üçgen pozu, kobra pozu ve ileriye dönük poz gibi yoga egzersizlerini uygulayınız. Bu egzersizleri uygulamanız göğüslerinizde etkili bir sıkılaşma oluşumuna yardımcı olacaktır.

10- İbrahim Saraçoğlu’ndan göğüs sıkılaştırma için kürü

Özgüven tazelemek ve kendinizle barışık olmak için bu kürü mutlaka göğüs sıkılaştırma programınıza ekleyiniz. 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve 2 tatlı kaşığı incir çekirdeği yağını homojenize olana kadar karıştırınız. Hazırladığınız karışımı yukarıdan aşağıya doğru yavaş yavaş göğüslerinize sürünüz. Uygulamaya başladığınız ilk hafta günde 2 kez olmak üzere sabah ve akşam bu yağ karışımını tekrarlayınız. 1 haftadan sonra bu uygulamayı günde 1 defa olacak şekilde devam ettiriniz. Göğüslerinizde etkili bir sıkılık istiyorsanız bu karışımı iki üç ay boyunca düzenli olarak tekrarlamanız gerekiyor.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi bu yöntemlerde hemen sonuç alınmayacağını aklınızdan çıkarmayınız. Göğüs sıkılaştırmak için uygulanan yöntemlerin etkisi en az iki üç ay sonra ortaya çıkacaktır.

Kararlı ve düzenli olarak bu sihirli pratikleri yaparak kendinize yardımcı olabilirsiniz. Aksi taktirde göğüs sıkılaştırmak için bıçak altına yatmanız kaçınılmazdır.

Aşağıdaki yazılara da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casino maxi