Erken Boşalmayı Önlemenin 18 Doğal Yolu, Okumayan Pişman Olur

Erken Boşalmayı Önlemenin 18 Doğal Yolu

Erken boşalma hem kadınlar hem de erkekler için huzursuzluk kaynağı ve istenmeyen bir durumdur. Erken boşalma belki erkek için tatmin edici olabilir, fakat bu durum sonucunda erkeğin istekli olması sona ereceğinden partneri için hiç de öyle arzulanan bir durum olduğu söylenemez.

Erken boşalma erkekte cinsel ilişki sırasında çok hızlı orgazma ulaşmasıyla ortaya çıkan cinsel bir problemdir. Hemen hemen erkeklerin yaklaşık üçte biri bu problemle karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca ilk kez cinsel ilişkiye giren erkeklerde de hızlı boşalma görülebilir ve bu durum normal olarak kabul edilebilir.

Nadiren erken boşalma durumu ile karşı karşıya kalan erkeklerde herhangi bir sorun oluştuğu düşünülmemelidir.

Erken boşalmada hem psikolojik hem de biyolojik faktörler rol oynayabilir.

Birçok erkek bu konuda konuşmaktan utanıyor olsa da, bu problem yaygın ve tedavi edilebilir bir durumdur. Boşalmayı geciktiren doğal yöntemler, ilaçlar, danışmanlık ve teknikler erkek ve eşi için ilişkiyi geliştirmeye yardımcı olabilir.

Erken boşalma belirtileri nelerdir?

Erken boşalmanın ana belirtisi penetrasyondan (birleşme) sonra bir dakika içerisinde boşalmanın gerçekleşmesidir. Bununla birlikte sorun mastürbasyon sırası da dahil olmak üzere tüm cinsel durumlarda ortaya çıkabilir.

Erken boşalma nedenleri nelerdir?

Erken boşalmanın kesin bir nedeni bilinmemektedir. Bir dönem erken boşalmanın sadece psikolojik olduğu düşünülürken, doktorlar artık erken boşalmanın psikolojik ve biyolojik faktörler nedeniyle ortaya çıktığını söylüyorlar.

Erken boşalmanın psikolojik nedenleri

  • Erken cinsel deneyim
  • Cinsel istismar
  • Kötü vücut görüntüsü
  • Depresyon
  • Stres
  • Erken boşalma endişesi

Erken boşalmaya neden olan diğer faktörler arasında aşağıdakiler sayılabilir.

Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu)

Cinsel ilişki sırasında ereksiyon elde etme veya sürdürme konusunda endişeli olan erkekler, ejakülat (boşalma) için acele etme şeklinde bir model oluşturabilir.

Anksiyete

Erken boşalma durumunu yaşayan birçok erkekte, ya cinsel performans ya da hayatındaki diğer konularla ilgili kaygı sorunları bulunabilir.

İlişki sorunları

Erken boşalmanın nadiren görülen diğer ir nedeni ise erkeğin partneriyle ilgili sorun yaşaması veya tatmin edici olmayan birisi olduğunu düşünmesidir.

Erken boşalmaya sebep olan biyolojik nedenler

Aşağıdaki biyolojik faktörler erken boşalmaya neden olabilir:

  • Erkekte hormon dengesizliğinin olması
  • Nörotransmitter olarak adlandırılan beyin kimyasal seviyesinin anormalleşmesi
  • Enflamasyon, prostat veya idrar yolu enfeksiyonu
  • Genetik faktörler

Erken boşalmayı önlemenin doğal yolları nelerdir?

Erken boşalmayı doğal olarak veya bazı tıbbi yöntemleri uygulayarak tedavi edebilirsiniz. İlaç kullanmak sağlığınızda bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle, erken boşalmayı ilaçla tedavi etmek yerine günlük diyetinize sağlıklı yiyecekleri ekleyerek tüketmeniz daha önemlidir. Diyetinize sağlıklı yiyecekler eklediğinizde yataktaki dayanıklılığınızı artırmanın yanı sıra, erken boşalma riski ile de karşı karşıya kalmazsınız.

1- Yumurta

Erken boşalma sorununu tedavi etmek için en iyi doğal gıdalardan birisi yumurtadır. Cinsel gücü artırıcı ile ilişkili önemli bir bileşen olarak bilinen D vitamini, sağlıklı bir ilişki için gerçekten mükemmel bir enerji kaynağıdır. Yapılan araştırmalara göre günde iki yumurta tüketen erkeklerde testosteron seviyesinin yükseldiğini ve böylelikle erken boşalmayı önlediği kanıtlanmıştır.

Uzmanların tavsiyesine göre düzenli olarak her gün günde iki yumurta tüketip erken boşalma sorununuza çare olabilirsiniz.

2- Kahverengi pirinç

Oldukça sağlıklı gıdalardan biri olarak bilinen kahverengi pirinç, güçlü bir lif kaynağıdır. Kullandığınız herhangi bir ilacın, alkolün veya sigaranın yan etkilerine yol açmadan vücudunuzda doğal olarak serotonin seviyesini yükseltir. Erken boşalma sorununu yaşayan bazı erkeklerin hormon düzeylerinde dengesizlik tanısı konulur. Bu çerçevede kahverengi pirinç serotonin seviyesini yükseltir ve erken boşalmayı etkili bir şekilde iyileştirir.

Diyetinize beyaz pirinç yerine kahverengi pirinç ekleyerek cinsel hayatınızda eşinizi ve kendinizi mutlu edebilirsiniz.

3- Havuç

Havuç beta karoten ve lif bakımından yüksek olması, sağlıklı bir bedene sahip olmaya yardımcı olabilir. Ayrıca havuç, güçlü bir antioksidan kaynağı olmasının yanı sıra manganez, demir, potasyum, folat, A, B8 vitamini, pantotenik asit, K ve C vitamini ile zengindir. Havucun içerisinde bulunan bu önemli mineraller ve vitaminler kan dolaşımını düzenli bir hale getirerek penis kaslarını güçlendirme yeteneğine sahiptir.

Her gün düzenli olarak sabah ve akşam 1 su bardağı taze sıkılmış havuç suyu içiniz.

Diğer yandan, yemeklerinizin yanına havuç rendeleyerek damak tadınızı zenginleştirebilirsiniz.

4- Kuşkonmaz

Kuşkonmaz erkeklerde birçok sağlık sorununa etki eden meyvelerden biridir. En önemli faydalarından biri ise, cinsel tahrik üzerinde oldukça etkili olmasıdır. C vitamini ve birçok besin maddesi ile dolu olan kuşkonmaz ayrıca A vitamini, lif, folat ve E vitamini kaynağıdır.

Erken boşalma ile ilgili sorununuz var ise, kuşkonmaz meyvesini diyetinize ekleyerek bol miktarda tüketiniz. Bu meyvenin tüketimi cinsel sorununuza deva olacaktır.

5- Yaban mersini

Yaban mersinini tüketmiyorsanız erken boşalmayı tedavi edecek yiyeceklerin listesi tamamlanmamış demektir. Yaban mersini erkeklerdeki erken boşalma sorununu tedavi etmek için en önemli ve sağlıklı gıdalardan biridir. Bu meyvenin en etkili ve en yaygın olan faydası ise, sperm sayısına müdahale eden serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılmasıdır.

Her gün düzenli olarak 1 avuç yaban mersini tüketiminiz erken boşalma sorununu ortadan kaldırmaya yetecektir.

6- Ceviz

Ceviz antiinflamatuar ve zengin bir omega 3 yağ asidi kaynağı olduğu için erken boşalma riskini ortadan kaldırmanın yanı sıra, genel sağlığınızı da koruma altına alır. Ceviz ayrıca, bol miktarda bakır, antioksidan, B vitamini ve manganez içeriği sayesinde erektil disfonksiyon, iktidarsızlık ve erken boşalmayı tedavi etmede oldukça etkilidir. Bu nedenle düzenli olarak ceviz tüketiminiz inanılmaz sağlık yararlarını önünüze sergileyecektir.

Her gün düzenli olarak bir avuç cevizi diyetinize ekleyerek tüketiniz.

7- Soğan ve sarımsak

Soğan ve sarımsak antibiyotik özelliği sayesinde genel sağlığınızı korumanın yanı sıra, erkeklerde cinsel dürtü geliştirme yeteneğine sahip güçlü bir allisin kaynağıdır. Allisin, erkeklerin penisine kan akışını düzenlemekten sorumlu bir bileşendir.

Sofralarınızda soğan ve sarımsağı eksik etmeden bol miktarda tüketmeniz erken boşalma riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca soğan ve sarımsağın rahatsız edici kokusundan endişe duyuyorsanız, soğan ve sarımsak tükettikten sonra nane veya karanfil çiğneyip bu kokuyu bastırabilirsiniz.

8- Vitamin ve mineral deposu: Hububat çeşitleri

Arpa, buğday, yulaf, darı, mısır ve pirinç hububat çeşitlerindendir. Bu hububat ürünleri dengeli beslenme için gerekli olan vitamin ve mineralleri içermesinin yanı sıra, genel sağlığı ve erken boşalma sorununu da tedavi etmede oldukça etkilidir.

Hububat çeşitleri cinsel ilişki sırasında daha uzun süre dayanmanıza yardımcı olur. Tiamin ve niasin bakımından zengin olan hububat çeşitleri, daha güçlü ve uzun ereksiyon sağlayabilir.

Haftada en az iki kez diyetinize hububat çeşitlerinden birini ekleyerek tüketiniz.

9- Muz tüketerek mutlu kalın

Mutluluk hormonunu tetikleyen muz, birçok kişinin favori meyvesi olmalıdır. Mutluluk hormonunun salgısının artması ise psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelecek ve bu sayede erken boşalma sorununun önüne geçecektir. Hem mineral hem de lif bakımından da zengin bir kaynak olması sizi yatakta daha güçlü ve daha zevkli bir gece geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Ayrıca muz B6, C vitamini, potasyum, diyet lifi, bakır, manganez ve biyotin içeriğine sahiptir. Bu mükemmel özelliklerinden dolayı cinsel ilişki sırasında daha enerjik olmanızı sağlar ve buna ek olarak bremelain açısından güçlü bir enzim sayesinde sperm sayısının artırılmasına da katkı sağlar.

Bu mükemmel etkilere sahip olan muzu diyetinize ekleyerek daha güçlü bir ereksiyona sahip olabilir ve erken boşalmanın önüne geçebilirsiniz.

10- Kan akışını düzenleyen meyve: Avokado

Sağlıklı meyveler arasında bulunan avokado B, C ve K vitamini bakımından oldukça zengindir. Avokadonun K vitamini içeriği vücudunuzun diğer organlarına kan akışını düzenlemeye sahiptir. Ayrıca avokado ilişki güçlendirici olarak da bilinen lif ve proteinler bakımından oldukça yüksektir.

Meyve listesine avokadoyu ekleyerek erken boşalma riskinin önüne geçebilirsiniz.

11- Stres ve anksiyeteyi hayatınızdan çıkaran besin: Yulaf

Yulafın içeriğinde bulunan serotonin, stres ve anksiyete seviyelerini azaltmaya yardımcı olur. Erken boşalma nedenlerinden biri olan kaygı ve stresi etkili bir şekilde azaltan yulaf, protein açısından da zengindir ve böylece testosteron seviyesinin yükselmesine de katkı sağlar.

12- Bitter çikolata ile daha sağlıklı geceler geçirin

Yüksek miktarda antioksidan kaynağı olan bitter çikolata, erken boşalmayı etkili bir şekilde tedavi eden muhteşem gıdalardan biridir. Bitter çikolata kan akışını hızlandırır ve kan basıncını düşürür. Ayrıca bitter çikolata ilişki sırasında ortaya çıkan endorfinleri serbest bırakabilen güçlü bir bileşene sahiptir. Buna ek olarak, penise kan akışını uyarmanın yanı sıra çeşitli boşalma problemleri ile de baş edebilir.

Bitter çikolata L-arginin HCL‘ye sahip olması sayesinde vücudunuzdaki hormon üretimini düzenler.

Düzenli bir şekilde diyetinize bitter çikolata eklediğinizde, erken boşalma sorununun etkili bir şekilde önüne geçebilirsiniz.

13- Çinko Bakımından Zengin Gıdalar ile Erken Boşalmayı Önlemek

Çinko bağışıklık sisteminin artırıcı avantajlarına sahip olduğu için vücut sağlığınızı koruyan önemli bir mineraldir. Vücudunuz için önemli olan bu mineral libidoyu artırır ve testosteron üretimine de yardımcı olabilir.

Yengeç, ıstakoz, istiridye, tavuk, sığır eti, kaju, badem, fındık, peynir, fasulye, mantar ve yulaf ezmesi çinko bakımından zengin olan gıdalardır.

Bu gıdaları diyetinize ekleyip tükettiğinizde cinsel tahrikin artmasına destek olacaksınız.

Ayrıca vücudunuzun çinko eksiğini kapatmanız erken boşalma riskini de ortadan kaldırır.

14- Karpuz

Erken boşalma, erektil disfonksiyon olarak bilinen farklı bir cinsel bozukluktur. Erektil disfonksiyon ise erken boşalma belirtilerinin daha da kötüleşmesine neden olabilir. Karpuz antioksidan içeriği sayesinde vazodilatasyonu geliştirir ve penise daha fazla kan akışı sağlar. Diyetinize karpuzu ekleyip tükettiğinizde erektil disfonksiyon doğal olarak tedavi edilir ve bu da erken boşalmaya neden olan belirtilerin ortadan kalkmasına olanak sağlayabilir.

Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden biri olan karpuzu diyetinize ekleyerek erken boşalma sorunundan kurtulabilirsiniz.

14- Cinsel sorunların çözümü: Badem

Serbest radikaller vücutta sıklıkla ortaya çıkar ve pelvik kasların zayıflamasına yol açabilir. Pelvik kaslarının zayıflaması cinsel bozukluğu belirtilerini kötüleştirir ve erkeklerde daha erken boşalmaya sebep olur. Serbest radikal hasarına karşı savaşacak en iyi besinlerden birisi olan badem, güçlü bir antioksidan ve E vitamini kaynağıdır. Badem ayrıca, hormonları dengelemeye ve vizyonu iyileştirmeye yardımcı olabilecek faydalı bileşenlere sahiptir.

Düzenli olarak her gün bir avuç badem tüketmeniz genel sağlığı korumanın yanı sıra, erken boşalma sorununuza da çare olacaktır.

15- Ispanak

Yapılan bilimsel araştırmalara göre beklenenden daha erken boşalan erkeklerin yeterli miktarda magnezyum seviyesine sahip olmadıkları kanıtlanmıştır. Bu nedenle magnezyum ejakülasyon açısından önemli bir rol oynar ve bu mineralin eksikliği erkeğin erken boşalma belirtilerini yaşamasına neden olabilir. Ispanak sağlığa faydalı olan K, A vitamini, manganez, folat ve birçok çeşitli besinleri içerir.

Yarım kilo ıspanak günlük magnezyum tüketiminin %39 unu oluşturur.

Düzenli olarak diyetinize ıspanağı ekleyip tüketmeniz cinsel hayatınızdaki bazı sorunlarda rahatlama yaşamanıza yardımcı olacaktır.

16- Depresyonu hayatınızdan çıkarın

Birçok araştırmaya göre erken boşalmaya neden olan en yaygın psikolojik faktörlerden birisi depresyon olduğu kanıtlanmıştır. Depresyon milyarlarca erkeği etkileyerek cinsel rahatsızlıklarının belirtilerine neden olabilir. Ayrıca depresyon, beyindeki serotonin seviyelerini azalttığı için cinsel sorunları daha da kötüleştirebilir.

Triptofan belirli proteinlerin üretimine katkı sağlayarak beyinde bulunan serotonin miktarının artmasına yardımcı olan bir aminoasittir.

Hindi, triptofan içeren en iyi gıdalardan biri olduğu için diyetinize ekleyip tüketiniz. Hindi tüketimi serotonin seviyelerini yükseltir ve erken boşalma rahatsızlığı belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

17- Ashwagandha bitkisi ile cinsel dayanıklılığınızı artırın

Ashwagandha bitkisi erkeklerde cinsel dayanıklılığı geliştirir. Bu muhteşem bitki, anksiyete ve stres seviyesini azaltarak erken boşalma riskini ortadan kaldırabilir. Ayrıca ashwagandha, beyin gücünü artırır ve vücuttaki libido seviyesini yükseltir. Bu durum erkeklerin boşalmalarını daha iyi kontrol etmelerini ve cinsel ilişkilerinin uzamasına olanak sağlar. Erkeklerde erken boşalmayı önlemek için doğal ve en önemli bitki ashwagandhadır.

18- Zencefil ve bal ile erken boşalma sorununa son

Zencefil vücudunuzda kan dolaşımını artırır ve penis kaslarına kan akışının rahatlıkla sağlanmasına olanak tanır. Penis kaslarına kan akışının rahatlıkla sağlanması, erkeklerde boşalma için daha fazla kontrolü sağlar. Zencefil vücudu ısıtarak ereksiyonun korunmasına ve daha fazla kan akışına olanak sağlar.

Bal ve zencefil birlikte kullanıldığında ereksiyon gücünü artırarak erken boşalmanın önüne geçebilir.

Yarım çay kaşığı zencefili bir çorba kaşığı bal ile karıştırın ve yatmadan önce tüketiniz. Bu yöntemi uyguladığınız takdirde, erken boşalma sorununun etkili bir şekilde ortadan kalktığını fark edeceksiniz.

Şu yazılara da göz atmak isteyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casino maxi